Schrijf een privacyverklaring
In de AVG wetgeving is het wettelijk verplicht voor alle bedrijven en organisaties om je bezoekers en klanten te vertellen wat je met de gegevens van hen doet die ze op je website achterlaten.
Je mag als bedrijf uit commerciële belangen aanbiedingen doen gericht naar je klanten en het surfgedrag (bijvoorbeeld door Google Analitics) monitoren zolang je deze belangen maar opneemt in de privacyverklaring.
Ook moet je in deze verklaring een bewaartermijn vermelden.
Voorbeeld:
Je hebt een WordPress website of WooCommerce webshop waar personen een account aan moeten maken en als je ze dan 2 jaar niet gebruikt verwijder je de account met alle persoonsgegevens die erin staan.
Andere gegevens die nodig zin in de privacy verklaring zijn het gebruik van cookies op je website, een voorziening waar mensen een klacht kunnen indienen en hoe je verder nog met persoonsgegevens in de praktijk omgaat. Verder is het verlicht om alle gegevens veilig te verwerken en te beveiligen door middel van een SSL Certificaat. Een SSL certificaat is te herkennen wanneer je een site bezoekt en de URL begint met HTTPS in plaats van HTTP.
Vond je deze pagina met tips interessant? Deel hem dan binnen je netwerk!